Cyklistické chodníky nájdete aj v Krkonošiach

261

Krkonoše, to nie sú len snehové záveje, lyžiarske dobrodružstvá alebo pešie výlety. Skúste si vychutnať najvyššie pohorie našich susedov aj zo sedla bicykla.

Nie je potrebné mať obavy z veľkých stúpaní, pretože je možné využiť cyklobusy, ktoré vám s prípadným kopcom ľahko pomôžu. Oblasť okolo Čiernej Hory je pre cyklovýlety skvelou voľbou a navyše pri poznávaní okolia narazíte na atraktívne zastávky a ciele, ktoré celý výlet spríjemnia. Ideálne je zariadiť si ubytovanie v Krkonošiach, pretože len jeden deň vám určite stačiť nebude. Jedným z obľúbených cieľov je Stezka korunami stromů Krkonoše. Ponúka unikátny pohľad na krkonošské lesy od koreňov až po majestátne koruny stromov. Nielen, že sa môžete na chvíľu stať súčasťou života v lese, ale môžete pozorovať a poznávať rastliny a živočíchy, ktoré inde nenájdete. Cestou nahor sa dozviete množstvo zaujímavostí a budete odmenení nádherným výhľadom z veže vysokej 45 metrov. Budete mať takmer na dosah ruky krkonošské lesné velikány, ktoré mnohokrát rástli aj 150 rokov. Dole sa potom môžete dostať späť po chodníku alebo si vychutnať adrenalínovú jazdu tobogánom. Dojmy z tejto nádhernej vyhliadky môžete spracovať v príjemnom prostredí secesnej kúpeľnej kolonády v Jánských Lázních, kde je možnosť využiť občerstvenie alebo si posedieť a oddýchnuť si. Len kúsok od Čiernej bane vám ponúkne zázemie chata Roubalka, vhodná pre partiu kamarátov aj rodinu. Po celom dni na bicykloch alebo peších túrach ponúkne všetok komfort pre odpočinok, aby ste ďalší deň mohli opäť plní síl vyraziť za dobrodružstvom.

Ak by ste adrenalínu nemali dosť, môžete skúsiť napríklad lanový park. Alebo vyraziť na vrch Čiernej Hory, kde je možnosť využiť lanovky alebo si vychutnať stúpanie po úbočí, pri ktorom využijete značené cyklotrasy. Zjazd dole vám opäť tak trochu zdvihne adrenalín, ale naozaj si ho užijete. Večer potom môžete zrekapitulovať prežitý deň a pripraviť plány na ďalšie výlety pri miestnom pive alebo si len tak vychutnať šumenie krkonošských lesov. Dovolenka v Krkonošiach, či už aktívna alebo iba odpočinková a relaxačná, vás pohladí po duši, ponúkne príjemnú zmenu od každodenného ruchu a pomôže dobiť baterky.