Netradičné adventné kalendáre – prekvapte svojich blízkych

698

Adventné kalendáre nás sprevádzajú decembrom už viac ako sto rokov a za ten čas získali všetky podoby, ktoré by vám mohli napadnúť. Ak by ste tento rok radi darovali svojim blízkym trochu nevšedné adventné kalendáre, máme pre vás zopár zaručených tipov!

Čokoláda nikdy nesklame

Sladkosti v adventnom kalendári sú jeho najčastejšou výplňou. Čokoláda alebo cukrík každý deň poteší hlavne deti. Dospelí však nie sú žiadnou výnimkou, a tak je tento typ adventných kalendárov ideálny v podstate pre všetky vekové kategórie. Ak ale chcete urobiť skutočný dojem, vyberajte Bio adventné kalendáre, ktoré obsahujú prvotriedne ingrediencie so zaručeným pôvodom.

Kreatívny adventný kalendár podľa vašich predstáv

Ak chcete svojim blízkym darovať adventný kalendár, na ktorý len tak ľahko nezabudnú, vytvorte ho podľa seba. V ponukách obchodov nájdete látkové či jutové vrecúška s rôznymi motívmi, ktoré sú na výrobu ako stvorené. Vyskúšať môžete aj Bio adventný kalendár, vyrobený z recyklovaných materiálov. Vrecúška a okienka môžete vyplniť čím len chcete – od sladkostí cez šperky až po lístky do kina alebo divadla.

Čísla jednotlivých dní môžete umiestniť aj na obálky a do každej dať opäť niečo iné. Ak pripravujete kalendár pre svoju lásku, môžete jej vymyslieť 24-veršovú báseň a do každej obálky vložiť jeden verš. Ďalším tipom sú spoločné fotky. Adventný kalendár s fotkami môžete začať alebo ukončiť väčším okienkom či balíkom, ktorý bude skrývať nový prázdny fotoalbum.

Skladanie každý deň

Ak vaše deti radi skladajú, môžete tento rok vyskúšať adventné kalendáre známych stavebníc. V každom okienku sú umiestnené časti stavebnice, ktorá z nich postupne vzniká. V ponuke obchodov nájdete kovové či plastové skladačky vhodné pre rôzne vekové kategórie. Zaujímavé sú tiež kalendáre s bakelitovými modelmi autíčok, lodí a lietadiel, ktoré obsahujú aj farby, lepidlo a potlače. Tieto kalendáre sú však určené pre staršie deti alebo dospelých, keďže ich skladanie vyžaduje istú dávku zručnosti.

Aktuálna ponuka adventných kalendárov je dosť široká na to, aby ulahodila každému z nás. Ak by ste však chceli darovať úplne originálny adventný kalendár, ktorý nebude mať nikde na svete kópiu, vyskúšajte vyrobiť svoj vlastný kalendár. To, čo do okienok vložíte je len na vás. Aké adventné kalendáre kupujete tento rok vy?