Podľa čoho si vybrať zámocký hotel?

256

Obľúbeným trendom sa v posledných rokoch stáli zámocké hotely situované v rôznych zaujímavých historických budovách, ponúkajú netradičné zážitky a kvalitný servis. Pokiaľ o takej dovolenke premýšľate, dobre zvážte výber konkrétneho hotela, aby ste neboli sklamaní. Nie každý luxusný zámocký hotel totiž  odpovedá na aktuálny dopyt, ale ich služby, interiér aj personál sú často na nízkej úrovni. Máme pre vás niekoľko tipov, ako vyberať, aby sa vaša vysnívaná dovolenka naozaj stala nezabudnuteľnou.

Zistite si viac o priestoroch

Nedajte hneď na prvý dojem, ale snažte sa zistiť o danom ubytovaní na zámku viac. Pokiaľ vám záleží na histórii miesta a akomsi geniu loci, zistite, o aké priestory sa jedná, kam siaha ich história a aký je za celým objektom príbeh. Preskúmajte aj s akým citom a nápadom boli pôvodné priestory rekonštruované a či spĺňajú požiadavky dnešného človeka a zároveň si dokázali uchovať istý punc autenticity. Pokiaľ netúžite len po odpočinku v priestoroch hotela, zapátrajte tiež po možnosti trávenia voľného času v okolí. Niekto ocení prírodu, iný zase pamiatky UNESCO.

Zamerajte sa na kvalitu a rozsah služieb

Pýtajte sa, aké veľké a vybavené sú zámocké izby či apartmány a čo ponúkajú. Ak ste milovníkmi kvalitného wellness, preskúmajte možnosti relaxácie a odpočinku v mieste. Všeobecne sa dá povedať, že kvalitný zámocký hotel so zodpovedajúcimi službami by mal disponovať vlastným privátnym spa, ktoré navyše bude mať nejakú zaujímavú ideu a premyslenú ponuku procedúr. Mnohé hotely ponúkajú rôzne organizované výlety, netradičné aktivity, požičanie športového vybavenia či celé výletné balíčky.

Jedlo je základ

Nielen láska prechádza žalúdkom, ale aj dovolenka by mala potešiť aj naše fyzické telo a žalúdok. Práve preto je zámocká reštaurácia jedným zo základných stavebných kameňov luxusného hotela. Zistite si, kde sa berú miestne suroviny, kto stojí za zámockým menu a ako vyzerajú priestory, v ktorých budete raňajkovať, obedovať a večerať. Samozrejmosťou by mala byť kvalitná vinotéka, privátne priestory na slávnostnú večeru alebo napríklad občasné zaujímavé gastro akcie.

Všetko je hlavne o ľuďoch

Aj keď budú izby dokonale vybavené a vzdušné, jedlo skvostné a wellness voňavé, najdôležitejšiu úlohu rovnako zohráva ochotný a usmievavý personál. Práve ľudia totiž prinášajú do priestoru pocit vrelosti, priateľskosti a celkovej pohody. Už prvá komunikácia pri rezervácii môže byť ukazovateľom toho, akí ľudia sa na chode zámockého hotela podieľajú. Všeličo dokážu napovedať aj online recenzie, ktoré ale berme vždy ľahko s rezervou.