Betónové žumpy, čiže domáce odpadové nádrže

371

Každá stavba domu už v projekte zahŕňa montáž základných inštalácií, teda vody, elektriny, niekedy aj plynu a kanalizácie. Žiaľ, nie vždy máme v prípade posledných dvoch možnosť pripojiť k nim náš dom, a to aj z takého prozaického dôvodu, ako je to, že v blízkosti našej nehnuteľnosti takáto sieť neexistuje alebo je príliš ďaleko. Potom musíme nájsť iné riešenie a v prípade likvidácie odpadu je to jednoducho domáca žumpa. Pýtate sa, čo bude najlepšie? – Stavte na betónové žumpy!

Solídne a odolné betónové žumpy

Odpadová nádrž môže byť vyrobená z rôznych materiálov, ale betón je jedným z najodolnejších a najpevnejších materiálov, ktorý sa skvele hodí aj ako surovina na výrobu záhradnej žumpy. Práve vďaka nemu je nádrž na odpadné vody odolná a pohodlná na používanie – stačí si nájsť to správne miesto na svojom pozemku a nainštalovať betónovú žumpu, ktorú samozrejme vykonáva skúsený a profesionálny tím.

Betónové žumpy Kamal BET inštalované odbornou firmou je možné zakopať do zeme a zabezpečiť tak, aby nepredstavovali riziko havárie na pozemku. Sú vyrobené z kvalitných surovín, vďaka čomu ich kvalita nevzbudzuje žiadne pochybnosti. Nakladanie s odpadovými vodami týmto spôsobom si samozrejme vyžaduje aj pravidelné vyprázdňovanie žúmp podľa potrie, firmami, ktoré sa zaoberajú odvozom odpadu.

Betónové žumpy sú jedným z najpohodlnejších spôsobov skladovania odpadných vôd na súkromných pozemkoch, kde nie je možnosť napojenia na kanalizáciu. Pamätajte tiež, že mať a pravidelne vyprázdňovať septik je zvyčajne tiež potrebné a vynucované mestskými a vidieckymi obcami – vyberte si preto riešenie, ktoré bude pre Vás najpohodlnejšie a najhospodárnejšie.

Betónové žumpy rôznych kapacít

Betónové žumpy sú solídne vyrobené a veľmi odolné nádrže, ktoré sa môžu líšiť v niekoľkých ohľadoch, vrátane predovšetkým kapacity, vďaka čomu sa dajú prispôsobiť potrebám každej nehnuteľnosti. Samozrejme, že výberové kritérium je podmienené množstvom používanej vody. Štvorčlennej rodine môže stačiť napríklad žumpa s objemom 10 m3. Čím viac vody však spotrebujeme, tým lepšie voliť väčšie betónové žumpy.

Jednokomorové a dvojkomorové betónové župmy

Tradičné betónové župmy, ktoré sú najčastejšie inštalované na súkromných pozemkoch, sú jednokomorové – to znamená, že sa v nich skladuje iba odpad a je potrebné ich pravidelne vyprázdňovať. Môžete sa však rozhodnúť aj pre iné riešenie, akým sú dvojkomorové betónové žumpy. Tento typ nádrží umožňuje nainštalovať na Váš pozemok domácu čističku odpadových vôd, ktorá má tiež množstvo výhod, medzi ktoré patrí aj to, že je to ekologické riešenie. Ak uvažujete o takejto nádrži na svojom pozemku, tak kvalitné betónové župmy budú určite ideálnou voľbou.