Vytvorte si doma zaujímavú zelenú stenu vďaka konzervovaným machom a lišajníkom

347

Mnoho z nás si praje mať doma alebo vo firme vybavenie, ktoré na prvý pohľad napovie, že sa o prostredie okolo seba staráme a máme radi netradičné a krásne veci. Ak chcete spestriť interiér doma alebo v sídle vašej spoločnosti, môžete siahnuť po stálozelených rastlinkách v mnohých farebných odtieňoch. Jedná sa o konzervovaný mach a lišajník, prírodný materiál, ktorý vám bude slúžiť mnoho rokov.

Konzervácia zachováva farbu, tvar a pružnosť

Na našom trhu môžete nájsť umelé aj konzervované machy a lišajníky. Tie konzervované alebo mumifikované sú prírodným materiálom, ktorý prejde zvláštnou procedúrou zakonzervovania. Potom je jeho životnosť mnoho rokov a zachováva si svoju farbu, pružnosť aj tvar.

Vyrobiť si môžete z machov a lišajníkov drobné dekorácie, alebo ich použiť na dekorovanie akokoľvek veľkých plôch v interiéri. Práve vďaka nim môžete na stene vytvoriť originálny obraz, symbol, ale aj nápis či logo vašej spoločnosti.

Pretože sú na pohľad veľmi pekné a ako je známe, zelená farba upokojuje, sú dnes hojne používané na dekorovanie reštaurácií, chodieb, recepcií, kancelárií… Pozrieť si ich bohatú ponuku môžete na webových stránkach florum-shop.sk.

Umelé panely z PVC plastu

Ak by ste z akéhokoľvek dôvodu nechceli na vytvorenie zelenej steny alebo obrazov používať prírodné konzervované machy a lišajníky, môžete siahnuť po umelom machu, ktorý je uložený do veľkostne rôznych panelov. Tieto umelé panely sú na prvý pohľad na nerozoznanie od skutočných konzervovaných machov a lišajníkov. Sú vysoko odolné, zhotovené z PVC plastu a nielenže sú pekné, ale naviac vedia vytvoriť akustickú izoláciu steny.

Spájanie umelých panelov je veľmi jednoduché. Sú opatrené integrovanými úchytmi, je možné spojiť ich do akokoľvek veľkých plôch. Na skrátenie okrajových panelov je možné použiť bežné nožnice.

Viac informácií nájdete na florum-shop.sk.