Využite služby telemedicíny

660

Počuli ste u o telemedicíne? Telemedicína, ktorá umožňuje videohovor alebo telefonické stretnutie medzi pacientom a jeho lekárom, prospieva zdraviu i pohodliu. Najmä v zahraničí sa stáva telemedicína čoraz bežnejšou praxou. Viac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti ponúka lekárom „vidieť“ ich pacientov pomocou počítača a smartfónu.

Telemedicína, tiež známa ako telehealth, ponúka mnoho výhod. V nasledujúcich riadkoch si povieme niekoľko z nich.

Pohodlie a šetrenie času

Vďaka telemedicíne nemusíte jazdiť do ordinácie alebo sedieť v čakárni, keď ste chorí. Lekára môžete vidieť z pohodlia vlastnej postele alebo pohovky. Virtuálne návštevy môžu jednoduchšie zapadnúť do vášho nabitého programu. S telemedicínou, v závislosti od vášho rozvrhu, možno ani nebudete musieť čerpať dovolenku v práci alebo zabezpečovať starostlivosť o dieťa.

Pridanie virtuálnej starostlivosti do praxe lekára ponúka pacientom jednoduchú starostlivosť na požiadanie bez obvyklého premrhaného času a nákladov na väčšinu osobných návštev. Pacienti, ktorí žijú na odľahlých miestach, alebo ktorí sú doma, alebo si jednoducho nemôžu vziať voľno z práce, môžu využiť virtuálny prístup.

Kontrola infekčnej choroby

Na zamedzenie šírenia COVID-19, chrípky a iných infekčných chorôb môžu lekári využiť telemedicínu na predbežné vyšetrenie pacientov na možné infekčné choroby. Ušetrí čas tiež chorým ľuďom, aby nemuseli prichádzať do ordinácie. Môže to byť pomoc najmä pre tých, ktorí sú chronicky chorí, starší alebo majú oslabenú imunitu.

Lepšie hodnotenie lekára

Telemedicína môže poskytnúť niektorým odborným lekárom výhodu, pretože vás môžu vidieť vo svojom domácom prostredí. Alergológom sa napríklad podarí identifikovať stopy vo vašom okolí, ktoré spôsobujú alergie. Neurológovia a telesní a pracovní terapeuti vás môžu pozorovať a zhodnotiť vašu schopnosť navigovať sa a starať sa o seba vo svojom dome. Telemedicína je tiež dobrý spôsob, ako získať hodnotenie duševného zdravia a poradenstvo. Pýtate sa ako sa dajú využiť tieto služby? Na stránke topdoktor.sk si zadajte kľúčové slovo, napr. kvasinková infekcia, a zobrazia sa vám lekári, ktorí ordinujú online.