Diastáza brušných svalov: Ktorá liečba je najlepšia?

437

Možno už niektorí z vás o tom počuli. Diastáza brušných svalov ako strašiak mnohých ľudí. Vo všeobecnosti ide o rozostup priamych brušných svalov, ktorý vzniká v dôsledku vnútorného tlaku. Aké sú príčiny vzniku a dá sa tento problém úplne odstrániť?

Pri diastáze brušných svalov je brucho zvnútra vyklenuté , pretože ho nedrží brušná stena. Tento nepríjemný problém trápi najmä ženy po pôrode, ale postihnúť môže taktiež aj mužov či deti. Dôvodom je v niektorých prípadoch aj genetika, neprimerané cvičenie či funkčná porucha brušnej steny.

Ako sa dá liečiť?

V niektorých prípadoch sa tento problém dá zmierniť cvičením, avšak nie vždy to zaberie. Najúčinnejším riešením je korekcia brušnej diastázy. Tento zákrok vykonáva špecializovaný chirurg. Celé to spočíva v pritiahnutí oboch priamych brušných svalov a ich následnom zošití. Výsledok je skutočne okúzľujúci! Zanechá vám spevnené ploché brucho. V prípade, že nedôjde k ráznym váhovým zmenám, efekt bude trvalý.

Je liečba skutočne účinná?

Korekcia brušnej diastázy trvá v priemere 1 – 2 hodiny. Doba hojenia je vo väčšine prípadov 5 – 7 dní. Celý zákrok prebieha v celkovej anestézii, čiže vy nebudete nič pociťovať. Nemusíte mať z toho žiadne obavy. Tento zákrok je v dnešnej dobe na dennej báze a budete pod dohľadom skúsených špecialistov. Výhodou je, že tento zákrok sa nemusí vykonávať opakovane, pretože ide o trval riešenie.

Nemajte strach

Ak aj vy trpíte diastázou brušných svalov, nemusíte mať žiadne obavy. V dnešnej dobe existuje skutočne široká škála možností, ako tento problém zmierniť, poprípade natrvalo odstrániť. Výber je len na vás. Čo však rozhodne stojí za to, je korekcia brušnej diastázy. Ide o investíciu do budúcna, ktorá sa jednoducho oplatí. Vedzte, že tento problém trápi množstvo ľudí na celom svete a rozhodne v tom nie ste sami.