Vyberte ten správny rozmer koberca

364

Zariaďovanie domácnosti sa môže zdať ako neľahká aktivita, ak sa naň pozeráte z hľadiska výberu na základe technických parametrov. Dekorovanie domácnosti po vizuálnej stránke je vždy tou najpríjemnejšou časťou vytvárania domáceho priestoru. Keď však príde na radu meranie, skladanie či šróbovanie, prichádza čas na tú väčšiu výzvu.

Výber koberca je ovplyvnený viacerými faktormi

Pri výbere kobercov treba dbať na niekoľko základných aspektov. Veľmi významnou a dôležitou súčasťou je najmä voľba správneho materiálu. Ten by mal byť v súlade s vašimi kvalitatívnymi požiadavkami, ale i s celkovým dizajnom priestoru, kde koberec plánujete umiestniť. Ďalšou významnou otázkou je tá, ktorá sa týka vašich nárokov na funkcionalitu koberca. Potrebujete koberec, ktorý zachytáva nečistoty v kuchyni, funkčnú rohož do predsiene alebo napríklad koberec do obývačky, ktorý slúži len ako dizajnový doplnok? V neposlednom rade je potrebné pri výbere koberca dbať na jeho rozmery, a to v závislosti od miestnosti a spomínaných nárokov na úlohy, ktoré koberec má v domácnosti plniť.

Rohože a menšie koberce

Ak hľadáte doplnok, ktorý bude vítať návštevníkov pred vstupom do domácnosti a naznačí im, že funkčne zachytáva neželané nečistoty z topánok, tak sú tou správnou voľbou rohožemenších rozmerov. Pre zachytávanie kuchynských nečistôt v okolí kuchynskej linky je ideálne zvoliť obdĺžnikový koberec strednej veľkosti z ľahších materiálov. Pre miestnosti ako je obývačka a spálňa sa zaručene hodia metrové koberce väčších rozmerov, čo platí i pre chodby, kde je ideálne zvoliť podlhovasté koberce. V priestoroch kúpeľne a toalety je vhodné a praktické zvoliť malé koberčeky alebo rohožky.

Dizajn každej miestnosti je rozdielny a závislosti od štýlu, do akého ladíte domáci interiér je potrebné vyberať i zariadenie a doplnky. Výber koberca v závislosti od vhodných rozmerov vôbec nie je náročný. Postačí si vopred zadefinovať základné požiadavky a zvážiť veľkosť voľného priestoru.