Glamour style ako ho nepoznáte

693

Krásny biely porcelán, modrý alebo červený hodváb, lesklé a hladké predmety, kovové predmety, krištáľové svietniky, farby zlata a striebra. Tieto doplnky, rôzne geometrické vzory, kombinácia rôznych materiálov, ktoré k sebe pasujú evokujú pocit luxusu a pôvabu zároveň. Ako správne aplikovať princípy glamour štýlu vám dnes predstavíme.

Typické doplnky pre glamour style

Kovy vo farbách zlata a striebra sa často kombinujú so sklom alebo s krištáľom. V týchto materiáloch sa vyrábajú rôzne svietniky, vázy, dekoračné nádoby a sochy. Stačí si len vybrať tie, ktoré sa vám najviac páčia. Nemusíte za ne utrácať veľa peňazí. Aj za málo peňazí môžete zažiť veľa muziky. Sklo, porcelán, zrkadlá, zlaté rámy zo starých obrazov a krištáľovo čisté vázy s pávimi perami vedia veľmi pekne doplniť priestor o niečo nepoznané.

Alfa a omega glamour

Okázalosť a krása, ktorá sa stretáva pri výbere doplnkov pre glamour štýl musí byť aj držaná pri zemi. Ako to myslíme? Pompéznosť je predsa typický pre obdobie baroka a rokoka, a to sa už v našich zemepisných šírkach predsa až tak nenosí. Alfou a omegou moderného sveta je zobrať si z každého kúsok a neprehnať to. Správnym výberom doplnkov dosiahnete svoj cieľ. Ak sa rozhodnete použiť tapety na nosnú stenu, zvoľte si výraznejší geometrický alebo kvetinový vzor. Rozhodne nepoužívajte príliš veľa vzorov po celej miestnosti, pretože sa opticky zmenší.

Glamour je pre každého

Ak máte v miestnosti krb s ozdobnou rímsou veľké okná a túžite po súkromí, môžete si to dopriať vďaka záclonám. Či už vyberiete modré, ohnivo červené, alebo biele záclony s nádychom zlatej farby, podarí sa vám vytvoriť jeden pekný celok. Takisto aj rôzne starožitnosti, zrkadlá, zdobené rámy na obrazy alebo krištáľový luster vedia veľmi pekne ozdobiť priestor. Bývanie v tomto štýle je naozaj na úrovni, vyskúšajte to aj vy.